CMX 1012 CR PC

Dizel Pompa Tezgahı

ÖZELLİKLER
• Ölçüm sistemini taşıyan pompa bağlama kızağı etrafında 180 derece dönebilen ve aşağı yukarı ayarlanabilen davlumbaz
• 180 derece sağa ve sola dönebilen kontrol paneli
• Elektronik kontrollü ısıtma sistemi
• Su beslemeli soğutma sistemi
• Yıldız pompaların selenoidlerinin kontrolü için 12v ve 24v voltaj veren dc güç kaynağı
• Hava beslemesi gereken pompalar için ayarlanabilen hava basıncı seçeneği
• 50 litrelik test yağı tankı
• Kolay kullanım sağlayan ergonamik tasarım
• Düz ve tüm distribütör pompa çeşitlerine hitap eden standart bağlantı seti
• 20HP DC motor elektriksel özellikleri:380V, 50HZ, 3 faz, 40A
• Motor duruşunda reaksiyon gösteren elektronik kontrol sistemi
• Motorun hız değerlerini ve yük farklılıkların takip ederek hızı sabit tutan elektronik geri besleme
• Cihazın tehlike tüm çalışan aksamı ile birlikte güvenli ve en seri şekilde durdurulmasını sağlayan acil stop sistemi

Teknik Özellik Birim

TEZGAH ÖLÇÜLERİ (boy*yükseklik*en)

mm 2100*1440*600
AĞIRLIK kg 900
MOTOR GÜCÜ kW 11
MOTOR TİPİ 3 faz, 4 kutup
VOLTAJ V 380
FREKANS Hz 50/60
HIZ SKALASI rpm 0-4000
STROK KAYMA ARALIĞI n 0-1000
DIŞ DC KAYNAĞI 12V A 6
DIŞ DC KAYNAĞI 24V A 3
MERKEZ-KIZAK MESAFESİ mm 125
TEST TÜPÜ KAPASİTESİ ml 44 & 260
MAZOT DEPOSU KAPASİTESİ L 50
BESLEME POMPASI L/min 16
BESLEME MOTOR GÜCÜ KW 0.75
ALÇAK BASINÇ bar 0-6
YÜKSEK BASINÇ bar 0-60
HAVA BASINCI bar 0-2.5
VAKUM BASINCI bar -1/0
SICAKLIK ARALIĞI °C 0-99.9
ISITICI KAPASİTESİ kW 2
TEST YAĞI SOĞUTMA SİSTEMİ Eşanjör
BİLGİSAYAR SİSTEMİ P3 veya P4
GÖRÜNTÜ BİRİMİ 15” & 17” LCD Ekran
YAZICI Renkli USB Girişli
DONANIMLAR 3.5 Flopy, CDROM Drive, 128MB Ram (min), 10GB HD (min)
OPSİYON UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı)

C-MAX 1012 CR PC test tezgahları hızlı,hassas ve ekonomik çalışma için tasarlanmıştır. Güçlü dc sürücü ile kumanda edilen dc motor doğrudan volana bağlıdır.Sistem çok geniş bir pompa yelpazesini test etmek için gerekli gücü sağlar.Tüm 8-12 silindirli düz ve yıldız pompaları test edebilecek güçteki motorun hızı bilgisayar kontrollü bir hız kontrol sistemi ile 0 ile 4000 rpm arasında ±1 rpm hassasiyetle ayarlanır. Elektronik geri besleme sistemi pompalarım tam yük ve yüksüz konumları arasında hız değişimine izin vermeyerek hassas governör ayarı ve gaz kolu ölçümü yapılmasına olanak verir. Kullanıcı, hızı test yağı sıcaklık değerlerini kontrol panelinde kumanda düğmeleri ile ayarlar Acil durumlarda makine donanımlarını durdurarak enerjilerini kesen acil stop düğmeleri tezgahın iki yanına yerleştirilmiştir.

HAREKET SİSTEMİ
Tezgahta kapalı çevrim hız kontrol sistemi ile çalışan dc motor kullanılmıştır.Motorun arka miline monte edilmiş enkoder sayesinde geri besleme ünitesi tezgah devrini bir devir/dakika hassasiyet ile kontrol edilerek istenilen ayar değerinde tutar.Kullanıcı bilgisayar sistemine kaydettiği motor hız değerleri sayesinde pompa testi yapılırken ayar süresini en aza indirir.Motorun yüksek devirlerden durdurulması amacı ile sisteme elektrikli frenleme sistemi monte edilmiştir.Bu sayede kullanıcının test süresinden tasarruf etmesi sağlanır.Motora bağlı ayna kaplin sisteminin balansı tamamen alınmış olup motorun herhangi bir devrinde tezgahta bir titreme görülmez.

KONTROL PANELİ VE GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ
Bilgisayarlı kontrol sistemi tezgahın tüm sisemlerinin çalışmasını kontrol eder.Motor dönüş hızı test yağı sıcaklığı gibi değerler tezgaha monte edilmiş lcd ekranda izlenir.Kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlayan elektronik kumanda sistemi sayesinde kullanıcı gereken test değerlerini kolaylıkla ayarlar ve görüntüler.Tüm dokunmatik tuş takımları kimyasallara karşı dayanıklı malzemeden özel imal edilmektedir.

TEST YAĞI HİDROLİK SİSTEMİ
Test yakıtı tankı 50lt hacmindedir.Transfer pompası dakikada 16lt yakıt debisi sağlamaktadır.Transfer basıncı sistemde bulunan basın regülatörü sayesinde 0-6 bar arasında ayarlanabilir.Tezgah üzerinde bulunan kombine basınç göstergesi hem vakumu hemde 4 bara kadar transfer basıncını ölçmek için kullanılır. Ateşleme açılarının ayarlanması için üksek basınç transfer sistemi kullanılır. Transfer sisteminde 0-60 bar arasında ayar yapılabilir ve tezgah üzerinde bulunan basınç göstergesinde ayarlanan basınç izlenebilir. Entegre hidrolik sistem sayesinde sadece tek besleme pompası kullanılarak bu iki basıncın tezgaha ulaşması sağlanır. Test yağı sıcaklığı ±1˚c hassasiyetle hem pompa girişinde hemde mazot deposunda okunabilir.

HAVA BASINCI SİSTEMİ
Hava basıncını tezgah üzerindeki regülatör ile ayarlayabilir ve 0-16 bar basınç göstergesinden ayarlanan basınç izlenebilir.

DC GÜÇ KAYNAĞI
Yıldız pompaların selenoidlerinin kontrolü için 12v veya 24v dc voltaj veren güç kaynağı bağlantı kablosu ile birlikte tezgah standart donanımı olarak tezgahlarla birlikte sunulmaktadır. Bunun yanısıra tezgah üzerinde 220v voltaj sağlayan bir priz monte edilmiştir.

Elektronik Sistem
Standard Bağlantı Ekipmanları

CMX

3000 CR Test Sistemleri

Tanıtım Videosu