CMX 2012 CR-PC

Elektronik Ölçüm Sistemli
Dizel Pompa 
Common Rail Pompa 
Common Rail Enjektör
Test Ayar Tezgahı

ELEKTRONİK ÖLÇÜM SİSTEMİ
2012 COMMON RAIL‘ in üzerinde her türlü pompayı hızlı ve hassas olarak test yapabilecek elektronik ölçüm sistemi ile donatılmıştır.Sistemin ölçüm aralığı 5-500cm³/1000 HUB sistem hassasiyeti:ortalama 10 cm³/100 HUB için ±1% dir.Ölçüm sonucunda her enjektörün yakıt değerlerini ve ortalama yakıt değerlerini çok hassas bir şekilde elde edebilmektedir.Ayar anında tek enjektör ölçümü metodu ile test ve ayar işlemi 1000 stroke değerleri olmasına rağmen şişedeki 100 stroke zamanından daha hızlı ama daha hassas yapabilmektedir.Böylece kullanıcının şişedeki köpük, süzülme zamanını beklemek gibi sorunları ortadan kaldırılmıştır.

Ölçüm aralığı devir=0-4000 d/d
12×5 – 500cm³ /1000 HUB

Ölçüm hassasiyeti ~10cm³/1000 HUB ‹ ± 1%

Teknik ÖzellikBirim 

TEZGAH ÖLÇÜLERİ (boy*yükseklik*en)

mm2100*1440*600
AĞIRLIKkg900
MOTOR GÜCÜkW15
MOTOR TİPİ 20HP
VOLTAJV380
FREKANSHz50/60
HIZ SKALASIrpm0-4000
DIŞ DC KAYNAĞI 12VA6
DIŞ DC KAYNAĞI 24VA3
MERKEZ-KIZAK MESAFESİmm125
MAZOT DEPOSU KAPASİTESİL50
BESLEME POMPASIL/min16
BESLEME MOTOR GÜCÜKW0.75
ALÇAK BASINÇbar0-6
YÜKSEK BASINÇbar0-60
HAVA BASINCIbar0-2.5
VAKUM BASINCIbar-1/0
SICAKLIK ARALIĞI°C0-0.99
ISITICI KAPASİTESİkW2
TEST YAĞI SOĞUTMA SİSTEMİ Eşanjör
 
 

ÖZELLİKLER

• 0 – 2000 bar common rail pompa ve enjektörlerin testi
• Ölçüm sistemini taşıyan pompa bağlama kızağı etrafında 180 derece dönebilen ve aşağı yukarı ayarlanabilen davlumbaz
• 180 derece sağa ve sola dönebilen kontrol paneli
• Elektronik kontrollü ısıtma sistemi
• Gazlı soğutucu – ecowater (made in france)
• Yıldız pompaların selenoidlerinin kontrolü için 12v ve 24v voltaj veren dc güç kaynağı
• Hava beslemesi gereken pompalar için ayarlanabilen hava basıncı seçeneği
• 50 litrelik test yağı tankı
• Kolay kullanım sağlayan ergonamik tasarım
• Düz ve tüm distribütör pompa çeşitlerine hitap eden standart bağlantı seti
• 20 hp gücünde siemens motor; elektriksel özellikleri 0-4000 rpm
• Motor hızının tamamen durdurulması sırasında hızlı tepki veren elektrikli frenleme sistemi
• Motorun hız değerlerini ve yük farklılıkların takip ederek hızı sabit tutan elektronik geri besleme
• Cihazın tehlike tüm çalışan aksamı ile birlikte güvenli ve en seri şekilde durdurulmasını sağlayan acil stop sistemi

2012 common rail test tezgahları, hızlı,hassas ve ekonomik çalışma için tasarlanmıştır. Ağır şartlarda güçlü siemens sürücü ile kumanda edilen 20 hp siemens motor doğrudan volana bağlıdır.Sistem çok geniş bir pompa yelpazesini test etmek için gerekli gücü sağlar.Tüm 8-12 silindirli düz ve yıldız pompaları test edebilecek güçteki motorun hızı bilgisayar kontrollü bir hız kontrol sistemi ile 0 ile 4000 rpm arasında ±1 rpm hassasiyetle ayarlanır.Elektronik geri besleme sistemi pompalarım tam yük ve yüksüz konumları arasında hız değişimine izin vermeyerek hassas governör ayarı ve gaz kolu ölçümü yapılmasına olanak verir.Kullanıcı, hızı test yağı sıcaklık değerlerini kontrol panelinde kumanda düğmeleri ile ayarlar Acil durumlarda makine donanımlarını durdurarak enerjilerini kesen acil stop düğmeleri tezgahın iki yanına yerleştirilmiştir.

Kontrol Paneli ve Görüntüleme Sistemi
Standard Bağlantı Ekipmanları

HAREKET SİSTEMİ
Tezgahta kapalı çevrim hız kontrol sistemi ile çalışan 20 hp Siemens motor kullanılmıştır.Motorun arka miline monte edilmiş enkoder sayesinde geri besleme ünitesi tezgah devrini bir devir/dakika hassasiyet ile kontrol edilerek istenilen ayar değerinde tutar.Kullanıcı bilgisayar sistemine kaydettiği motor hız değerleri sayesinde pompa testi yapılırken ayar süresini en aza indirir.Motorun yüksek devirlerden durdurulması amacı ile sisteme elektrikli frenleme sistemi monte edilmiştir.Bu sayede kullanıcının test süresinden tasarruf etmesi sağlanır.Motora bağlı ayna kaplin sisteminin balansı tamamen alınmış olup motorun herhangi bir devrinde tezgahta bir titreme görülmez.

KONTROL PANELİ VE GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ
Bilgisayarlı kontrol sistemi tezgahın tüm sisemlerinin çalışmasını kontrol eder.Motor dönüş hızı test yağı sıcaklığı gibi değerler tezgaha monte edilmiş lcd ekranda izlenir.Kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlayan elektronik kumanda sistemi sayesinde kullanıcı gereken test değerlerini kolaylıkla ayarlar ve görüntüler.Tüm dokunmatik tuş takımları kimyasallara karşı dayanıklı malzemeden özel imal edilmektedir.

TEST YAĞI HİDROLİK SİSTEMİ
Test yakıtı tankı 50lt hacmindedir.Transfer pompası dakikada 16lt yakıt debisi sağlamaktadır.Transfer basıncı sistemde bulunan basın regülatörü sayesinde 0-6 bar arasında ayarlanabilir.Tezgah üzerinde bulunan kombine basınç göstergesi hem vakumu hemde 4 bara kadar transfer basıncını ölçmek için kullanılır. Ateşleme açılarının ayarlanması için üksek basınç transfer sistemi kullanılır. Transfer sisteminde 0-60 bar arasında ayar yapılabilir ve tezgah üzerinde bulunan basınç göstergesinde ayarlanan basınç izlenebilir. Entegre hidrolik sistem sayesinde sadece tek besleme pompası kullanılarak bu iki basıncın tezgaha ulaşması sağlanır. Test yağı sıcaklığı ±1˚c hassasiyetle hem pompa girişinde hemde mazot deposunda okunabilir.

HAVA BASINCI SİSTEMİ
Hava basıncını tezgah üzerindeki regülatör ile ayarlayabilir ve 0-16 bar basınç göstergesinden ayarlanan basınç izlenebilir.

DC GÜÇ KAYNAĞI
Yıldız pompaların selenoidlerinin kontrolü için 12v veya 24v dc voltaj veren güç kaynağı bağlantı kablosu ile birlikte tezgah standart donanımı olarak tezgahlarla birlikte sunulmaktadır. Bunun yanısıra tezgah üzerinde 220v voltaj sağlayan bir priz monte edilmiştir.

CMX

3000 CR Test Sistemleri

Tanıtım Videosu